Hizmetlerimiz

Dr.Ziya Kaya Mah. Ceylan Sk.
No:20 Gemlik / BURSA

Şahin News

Kategori:

 

 


Zemin Etüdü

Geoteknik tasarım ve uygulamaların ilk adımı zemin etüdü yapılmasıdır. Zemin etüt kapsamında zemin sondajı, jeofizik etüd, saha (in-situ) ve laboratuar deneylerini yapılmaktadır. Konusunda deneyimli ekipler ve uzman mühendisler sayesinde geoteknik tasarım için ihtiyaç duyulan mühendislik parametreleri belirlenir. Zemin etüt raporları, yasal mevzuata uygun, gerek ruhsatlandırma gerekse geoteknik tasarım süreçleri için doğru mühendislik verileri sunularak ve yorumları katılarak hazırlanmaktadır.

 

Zemin Güçlendirme ve Derin Temeller

 Tasarım süreçlerini bilen, zemin ve yapı davranışı konusunda tecrübeli, saha koşullarına uygun imalat     tekniklerini seçebilen ekiplerimiz bu gibi projelerde kamu ve özel özel sektöre hizmet vermektedir.Uygulamalar, Fore kazık,mini kazık, jet-grouting, deep soilmixing (DSM), dinamik kompaksiyon, taş      kolon, beton kolon vb. gibi imalat yöntemlerini kapsar. Karot alma, süreklilik (integrity) test,yükleme testi gibi uygun kalite kontrol testleri ile imalat kalitemiz denetlenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

İksa Sistemi Uygulamaları

Derin kazı destek sistemleri; maksimum inşaat alan kazanımı istenen projelerde, ulaştırma,     endüstriyel tesis yatırımlarında başta olmak üzere sektörün kazı desteği gerektiren tüm yatırımlarında   kullanılmaktadır.Derin kazı uygulamaları kapsamında; fore kazık, mini kazık ankraj sistemleri,   püskürtme beton yüzeyli zemin çivisi uygulamaları, kuyu perde/ açık perdeli iksa destek sistemi   uygulamaları veya ihtiyaca göre çözüm sistemlerin kombine tasarım uygulamaları kullanılarak yatırım   projelerindeki gereksinimlere yönelik hizmet verilmektedir.

 

Geoteknik Tasarım ve Danışmanlık

 Tasarımda doğru ve güvenilir mühendislik esas alınır, ekonomik çözümler üretilerek projelere değer katılır. Yapılan geoteknik tasarımlar, yasal mevzuata uygun, gerek ruhsatlandırma süreci gerekse uygulama projeleri için uzman kadrolar tarafından eksiksiz hazırlanmaktadır.

 

Su Yapısı Uygulamaları

Suyun etkisi altındaki temel kazıları için sızdırmazlık fonksiyonu inşaat yapım süreç kalitesi ve kazı güvenliği açısından önem arz etmektedir. Firmamız yer altı su seviyesi altında yapılacak derin kazılar ve temel sistemleri tasarım ve uygulama çözümleri sunmaktadır. Tasarım gereklilikleri doğrultusunda kesişen jet grout veya fore kazık uygulamaları ile geçirimsizlik perdeleri oluşturularak ve susuzlaştırma (dewatering) uygulamaları ile inşaat faaliyetleri için uygun çalışma ortamları oluşturulmakta, kamu ve özel sektör projelerindeki tüm ihtiyaçlara yönelik hizmetler sağlanmaktadır. İmalatlar süresince ve sonrasında kalite kontrol yöntemleri ile uygulama süreçlerimiz kontrol edilmektedir.

 

Geoblok Duvar Uygulamaları

GEOBLOK İstinat Duvarları betonarme istinat duvarlara alternatif olarak ortaya çıkmış bir 'toprakarme istinat duvarı' teknolojisidir. GEOBLOK'un yapı taşları beton blok, sıkıştırılmış dolgu zemin, yüksek mukavemetli plastik bazlı geosentetik donatıdır. Bu sistemde zemin içindeki yatay yükler geosentetik donatılar ile güçlendirilmiş 'zemin' + 'donatı' ikilisine taşıtılır.

Yüzey elemanlarında renk, doku ve malzeme çeşitliliği ile estetik ve çok çeşitli görsel alternatifler elde edilmektedir. Klasik istinat duvarlarından çok daha süratli bir şekilde imal edilmektedir.